I kishin mbetur vetëm disa orë jetë/ Vajza që përloti botën me letrën e saj për të dashurin…

0
93

Një 25-vjeçare, i kishin mbetur vetëm pak orë jetë, ku shkroi një letër për të dashurin e saj q ëka përlotur botën me letrën e saj

Ajo ishte nga Australia dhe ka ndarë mesazhin e trishtë në internet me miqtë dhe familjene  saj, pasi trupi i saj nuk i pranonte organet që ajo mendonte që do t’i shpëtonin jetën. Ajo bëri transplantin në mushkëri, por për fat të keq transplanti dështoi. Pas kësaj fatkeqësie për të, Nardya Miller, mori vesh se ka vetëm pak orë jetë për të jetuar.

Ajo jeton me një maskë oksigjeni 24 orë, ndaj vendosi të bënte një status për të dashurin e saj.

“Ndoshta të kam njohur ty gjatë gjithë jetës time, ndoshta të kam njohur për 10 vjet, ndoshta të kam njohur ty për një kohë të shkurtër, por në më pak se një javë unë nuk do të shikoj më ty, kurrë nuk do të flas me ty, nuk do të të prek, nuk do të të mbaj në krah, kurrë më. Por, unë gjithmonë do të të dua, për miqësinë që kemi krijuar dhe kujtimet që kemi. Gjërat jo gjithmonë shkojnë ashtu siç i kemi planifikuar në jetë, ka disa gjëra të mëdha që kurrë nuk do t’i kemi, vende që unë kurrë nuk do të shkoj dhe nuk do të jetoj për t’i parë. Por unë gjithmonë do të qesh, sepse jam këtu. Unë kurrë në jetën time nuk kam hequr dorë dhe kurrë nuk do ta bëj, por tani thjeshtë duhet të shkoj. Të lutem jetoje jetën tënde në mënyrë absolute”. Dëshira e fundit e saj, ishte që njerëzit të kuptonin rëndësinë e dhu.rimit të org.aneve dhe i dashuri i saj, të mos ndjehej i zhgë.njyer kur të dëgjojë për humbjen e saj. Kjo ishte porosia dhe letra e vajzës, e cila ka përlotur botën dhe ka prekur zemrat e miliona lexuesve në botë.