I mjaftojnë pesë minuta lojë, Muci protagonist në fitoren e parë në fitoren e parë sezonale të skuadrës

0
81
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ernest Muci po tergon gjitmonë e më tepër rëndësinë e tij tek skuadra e Legias në Poloni.

Sulmuesi i kombëtares në javën e parë të kampionatit polak shënoi golin e parë sezonal për Legian me takimin që u mbyll në barazim 1-1. Ndërkohë dje, ish futbollisti i Tiranës e nisi nga stoli sfidën që Legia luajti përballë Zaglebie.

Sulmuesi u hodh në fushë vetëm në minutën e 89-të kur rezultati ishte 1-0, megjitahtë Mucit i mjaftuan vetem 5-së minuta për tu bërë protagonist duke fituar një 11-metërsh që u shëndrrua në gol nga shoku i tij i skuadrës Wszolek.

Sulmuesi po bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm për skuadrën sidomos në këto javë të para.