I treti në botë, Erkand Qerimaj na bën sërish krenarë

0
8

Ditën e djeshme, peshëngritësi shqiptar Erkand Qerimaj, arriti të fitonte vendin e tretë me medalje bronzi në Kampionatin Botëror të peshëngritjes. Për të disatën herë, Qerimaj na bën krenarë me titujt dhe vlerësimet që merr në botë.

Ndërkohë që këtë lajm e ka shpërndarë edhe në rrjetet sociale duke falënderuar edhe trajnerin e tij për përgatitjen e bërë. “Zyrtarizohet marrja nga ana ime e Medaljes se Bronzit e Kampionatit Botëror që u zhvillua ne Anaheim Usa ! Sukses i madh i imi Personal, trajnerit tim Zef Kovaçi edhe i sportit shqiptar! Tashmë medaljeve të mia i shtohet edhe ajo e vendit të 3 në botë,” -shkruan Erkandi.