Identifikohet autori i sulmit në tramvajin në Holandë

0
16

Policia holandeze ka identifikuar autorin e dyshuar të sulmit me armë në një tramvaj në Holandë. Ai është shtetasi turk, Gökman Tanis, 37 vjeç dhe aktualisht ndodhet në arrati. Banorët janë këshilluar që të mos i afrohen nëse e shikojnë, por të telefonojnë policinë. Foto është realizuar brenda tramvajit ku ndodhi sulmi. Një person u vra dhe disa njerëz u plagosën nga të shtënat në qytetin e Utrehtit.