IKMT do të shembë sot me tritol pallatin VIP-ave në Durrës

0
16

Nje tjetër pallat do te prishet sot ne orën 13.00 me shpërthim te kontrolluar nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit.

Bëhet fjalë për pallatin 6-katësh në bulevardin Durrës që njihet ndryshe edhe si pallati i VIP-ave, dhe ka rezultuar i dëmtuar rëndë nga tërmeti i nëntorit.

Specialistet kanë hapur në trupin e objektit 300 furnela (vrima) dhe do të përdorin 2.5 kilogramë lëndë eksplozive C4.