IKMT nis aksionin në vijën bregdetare: Mbi 60 ndërtime pa leje do prishen

0
25

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Teritorit njofton se do të ndërmarrë një aksion përgjatë vijës bregdetare për prishjen e objekteve pa leje.

“Operacioni fillon përgjatë shëtitores bregdetare të Vlorës (Lungomare) deri në Orikum, ku do të prishen mbi 60 objekte një dhe dy katëshe me funksion shërbimi.

Objektet e planifikuara për t’u prishur janë të paligjshëm, ndaj IKMT u bën thirrje qytetarëve për mirëkuptim dhe bashkëpunim, pasi ligji dhe e drejta e shumicës së qytetarëve për hapësirat publike do të zbatohet” thuhet në njoftimin e IKM

IKMT aksion përgjatë gjithë vijës bregdetare te ShqipërisëInspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit nis sot një aksion të gjerë që do të shtrihet në gjithë vijën bregdetare të Shqipërisë. Operacioni fillon përgjatë shëtitores bregdetare të Vlorës (Lungomare) deri në Orikum, ku do të prishen mbi 60 objekte një dhe dy katëshe me funksion shërbimi. Objektet e planifikuara për t’u prishur janë të paligjshëm, ndaj IKMT u bën thirrje qytetarëve për mirëkuptim dhe bashkëpunim, pasi ligji dhe e drejta e shumicës së qytetarëve për hapësirat publike do të zbatohet.

Gepostet von Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit – IKMT am Freitag, 6. September 2019