Ilir Meta takon shqiptarin që jeton në Kanada dhe bën shqiponjën: Koha që diaspora të kontribuojë për fatet e vendit po afron

0
26
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta është takuar me veprimtarin e njohur të diasporës Hajro Çini dhe motrën e tij Zanën.

Meta shprehet se ai vetëm fizikisht qëndron në Kanada, sepse zemrën dhe mendjen e ka gjithmonë në Shqipëri.

“Shumë kënaqësi të mirëprisja sot veprimtarin e nderuar të diasporës z.Hajro Çini dhe motrën e tij Zanën.

Z.Çini, nën shembullin e dy gjyshërve të tij atdhetarë të shquar, Hajro Jaho Çinit dhe Sali Çekës, vetëm fizikisht qëndron në Kanada, sepse zemrën dhe mendjen e ka gjithmonë në Shqipëri.

Koha që diaspora të kontribuojë për fatet e Shqipërisë po afron!”, shkruan Meta.

Zjarr Tv Ad