Ironia e Petrit Vasilit: Rruaj ç’të rruajmë çdo minutë është targa e Ramës dhe Rilindjes, nga qindra milionë deri tek leku më i fundit

0
10
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka bërë një status ironik lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë e tij. Në postimin e tij ai i ka “vendosur” targën qeverisë së drejtuar nga Rama.

“Rruaj Ç’të Rruajme çdo minute. kjo eshte targa e Rames dhe rilindjes, pra rruaj c’ te dale nga qindra milione deri tek leku me i fundit”, shkruan Vasili.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit

RR- Ç- RR, (Rruaj Ç’të Rruajme), targa e Rames dhe Rilindjes!

Rruaj Ç’të Rruajme çdo minute kjo eshte targa e Rames dhe rilindjes, pra rruaj c’ te dale nga qindra milione deri tek leku me i fundit.

RR Ç RR, kur rrembejne 430 milion euro me inceneratoret e plehrave.

RR Ç RR, kur i verviten Kalase se Tepelenes dhe hedhin 4 milion euro se Ali Pasha e ndertoi keq.

RR Ç RR, kur japin tendera sekrete me dhjete fishin e çmimit dhe me 99.99% te çmimit.

RR Ç RR, kur kilometrin e rruges e bejne dhjete here me shtrenjte se Europa dhe Amerika.

RR Ç RR, kur vjedhin qindra milion euro me energjine elektrike.

RR Ç RR, kur harxhojne miliona me satelite!

RR Ç RR, kur paguajne qindra milion euro per anijet nga Bangladeshi, kur energji elektrike prodhojme me bollek ne vend, qe na del e tepron!

RR Ç RR, kur vidhen qindra milion me Koncesione e PPP.

RR Ç RR, kur vjedhin edhe ushqimin ne jetimore.

RR Ç RR kur paguajne nje kenge per Edi Ramen 23 milin leke.

RR Ç RR kur vjedhin edhe per kolltuqe zyrash e per krevat dopio ne zyra.

RR Ç RR kur vjedhin edhe per operacione kozmetike me parate e shqiptareve.

E shihni vetem RR Ç RR jane keta.

#RRÇRR RILINDJA

Zjarr Tv Ad