Ismet Drishti pyet publikisht Rakacollin – Përgjigjet shoku Enver në emër të zv.ministres Mira Rakacolli

0
1020
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Mbrëmjen e sotme në studion e Zjarr Televizion në emisionin “Shkruaje në akull” nga Ismet Drishti u trajtuan si çdo të premte mbrëma, tema aktuale nga vendi dhe bota.

”Pagat e mjekëve dhe infermierëve janë rritur, deri në fund të mandatit do të rriten me 40%, por jo me paratë e kësaj huaje. Në Gjermani njerëzit nuk ikin për shkak të pagës, por mjekët gjermanë shkojnë në Zvicër e Amerikë. Pra është lëvizja e lirë e njerëzve.” – u shpreh zv. ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve.

Regjisori dhe njëkohësisht drejtori i ‘Zjarr Televizion’ Ismet Drishti, nisur nga deklarata e mësipërme nga Rakacolli i ka drejtuar një pyetje publike kësaj të fundit gjatë emisionit “Shkruaje në akull”.

Nëse nuk shkojnë për rrogë, për çfarë shkojnë në Gjermani mjekë dhe infermierë? Kjo ishte pyetja nga Ismet Drishti teksa menjëherë erdhi dhe përgjigjia live gjatë transmetimit ku në emër të Rakacollit u përgjigj shoku Enver.

Ndiqni linkun e mëposhtëm gjatë emisionit “Shkruaje në akull” :

Zjarr Tv Ad