Itali/ Kapet shqiptari i shumëkërkuar

0
6

Një shtetas shqiptar me iniciale R.D, 32 vjeç, ka rënë në prangat e policisë italiane. I riu shqiptar kërkohej për krime të bëra gjatë viteve 2007-2013, mes të cilave edhe shpërndarje të lëndëve narkotike dhe vjedhje në banesë. 31-vjeçari, sipas mediave italiane, ndodhet i mbyllur në burgun e Gjenovës, ku duhet të shlyejë dënimin e tij të 9 viteve burg, ose pagesën e një shifre 50 mijë euro.