Ja kush është lojtari më i shtrenjtë në botë

0
12

Një studim i kryer nga Qendra Ndërkombëtare për Studime të Sportit, CIES, e ka vlerësuar Kylian Mbappen e Paris Saint-Germainit dhe Kombëtares së Francës si lojtarin më të vlefshëm në botë. Çmimi i Mbappes vlerësohet të jetë rreth 218.5 milionë euro, 18.2 milionë euro më shumë se sulmuesi i Tottenhamit dhe Kombëtares së Anglisë, Harry Kane.

Bashkëlojtari i Mbappes në PSG, Neymar, radhitet i treti në tabelën e publikuar nga Hulumtuesit e Futbollit në CIES. Braziliani vlerësohet me 197.1 milionë euro, ndërsa Raheem Sterling dhe Mohamed Salah e kompletojnë top pesëshen.