Ja si do të jetë parashikimi i motit për sot

0
33

E shtunë, 22 dhjetor 2018

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të shiut në zonën qendore.

Era do të fryjë  me drejtim Jugperëndim  (SW)  me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 5 ballë me  lartësi  vale 2,0 në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          2/8°C
Zonat e  ulëta           6/17°C
Zonat  bregdetare   8/18°C