Jeff Bezos akuzon presidentin amerikan Trump

0
8
FILE- In this Sept. 13, 2018, file photo Jeff Bezos, Amazon founder and CEO, speaks at The Economic Club of Washington's Milestone Celebration in Washington. Amazon, which has faced political and economic pressure to raise pay for thousands of employees, is boosting its minimum wage for all U.S. workers to $15 per hour starting next month and said it will push for an increase in the federally mandated minimum wage, which now stands at $7.25 per hour. “We listened to our critics, thought hard about what we wanted to do, and decided we want to lead,” said Bezos. (AP Photo/Cliff Owen, File)

Numri një i Amazon, Jeff Bezos akuzon revistën “National Enquirer”, pranë presidentit amerikan Donald Trump, për shantazh, pasi e ka kërcënuar me anë të email-eve se do të publikonte fotografi kompromentuese të tij dhe Loren Sanchez, gazetares me të cilën sipërmarrësi pati një marrëdhënie intime.

Duke konfirmuar këtë fakte Bezos akuzoi dhe Trump duke shtuar se fakti që ai ishte botuesi i Uashington Post, bënte që kreu i Shtëpisë së Bardhë ta konsideroj si një armik.

Më pas, Bezos shton se është e pashmangshme që disa persona të fuqishëm, të cilët janë objekt i artikujve të gazetës të mendojnë se ai është një armik. Presidenti Trump thekson ai është një nga këta persona si duket qartë dhe nga mesazhet e tij në Twitter.