Jennifer Lopez zbulon sekretet

0
12

Si ia arrin Jennifer Lopez të duken dhe të ndihet mahnitshëm në moshën 49 vjeçare?

“E gjitha ka të bëjë me një stil të shëndetshëm të jetesës” ka treguar Lopez

Super ylli i shmangë dietat dhe ushtrimet rigoroze, por bën gjumë të mjaftueshëm – 7 deri në 9 orë brenda nate – dhe konsumon sasi të mëdha të ujit.

Kur është fjala për ushtrimet fizike, Lopez vallëzon në studion e saj dhe e kombinon rutinën ushtrimore me joga dhe me peshëngritje.

“Nuk jam e përsosur në ngrënien e ushqimeve të shëndetshme. Por, nëse ndihem se e kam tepruar për disa ditë ose dua t’i heq disa kilogramë, atëherë përgatis shejk proteinash në mëngjes dhe një në mbrëmje”.

Ajo gjithashtu tregon se shejku i saj i preferuar përbëhet nga gjalpi i lulediellit, pluhuri me proteinë çokollate dhe me banane.

Përveç ushqimit dhe fitnesit, ajo pamjen e saj fizike ia dedikon edhe paqes shpirtërore. Lopez mediton rregullisht.