Johnson, Macron dhe Merkel, takohen me Erdoganin në Londër

0
2

Të martën, 3 dhjetor , mediat ndodhen live, jashtë ndërtesës 10 Downing Street në Londër, pasi Presidenti Francez Emmanuel Macron, Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, po takohen me Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan. Udhëheqësit janë vendosur të diskutojnë situatën aktuale të operacionit ushtarak turk në Siri gjatë mbledhjes, e cila zhvillohet në vigjile të takimit të NATO-s në Londër.

Presim daljen e tyre në konferencë të përbashkët, pas përfundimit të takimit.