Kapen dy persona në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Botës, po kalonin lëndë narkotike

0
42

Policia ka kapur dy shtetas me një sasi lëndësh narkotike në pikën e kalimit kufitar në Qafë-Botë.

Ata po mundoheshin të kalonin një sasi lëndësh narkotike përmes kësaj pike kufitare.

Ata janë sjellë në komisariatin e Sarandës ku po mbahet momentalisht.

Akoma nuk dihet lloji i lëndës narkotike dhe se sa ishte sasie që po trafikohej.