Kemi 32 mjekë e infermierë të prekur nga COVID-19

0
103

Janë plot 32 mjekë dhe infermierë të prekur nga COVID-19, nga këta 8 janë të shëruar.

E deklaroi drejtoresha e ISHP-se, Albana Fico: Janë 32 mjekë dhe infermierë që kanë rezultuar pozitivë, lajmi i mirë është që 8 prej tyre janë të shëruar, ndërkohë vijohet me monitorimin e pjesës tjetër.”

Ndërkohë ministria e Shëndetësisë në një deklaratë për mediat tha se janë 11 raste të reja, ndërsa në total janë 223 persona të infektuar me koronavirus.