Këshilli Kombëtar i PD del me dy vendime: Protesta dhe qeveri kalimtare

0
9
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, janë marrë dy vendime të rëndësishme.

Së pari Këshilli Kombëtar i PD, vendosi që të mbështesë si zgjidhje politike të krizës në vend krijimin e një qeverie kalimtare me qëllim përgatitjen e zgjedhjeve të lira e te ndershme

Vendimi i dytë i marrë është që të ngarkojë strukturat drejtuese të partisë me organizimin e protestave me qëllim largimin e qeverisë së Edi Ramës.

Po ashtu në këshill u votëbesuan dy nënkryetarët e PD, Edi Paloka dhe Edmond Spaho.

Gjithashtu si kryetar i Këshillit Kombëtar u votua Bujar Nishani dhe si kryetar i Komisionit të Integritetit dhe Etikës, Halim Kosova

Si kryetare e Lidhjes Demokrate të Gruas Shqiptare u votua Albana Vokshi dhe në krye të FRPD, Belind Këlliçi.

Zjarr Tv Ad