Klubi italian 28 mijë euro për mbrojtësin shqiptar

0
3

Lucaj është vetëm 17 vjeç dhe shihet si një përforcim për të ardhmen dhe në këtë mënyrë klubi italian vendosi të afronte në skuadër lojtarin shqiptar që pritet ti bashkohet të rinjve të Perugias. Burime tregojnë se lojtari është blerë për një shifër rreth 28 mijë euro nga klubi i Hellas Verona.Niko Lucaj luan si mbrojtës i djathtë dhe shihet si një Hysaj i ri nga operatorët e scouting si dhe një nga lojtarët e së ardhmes të Kombëtares shqiptare, trasmetuar nga  NEWSPORT