Kolonjë/Spiropali: Opozita doli në rrugë sepse ka frikë drejtësinë

0
6

Nga Kolonja, Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali sulmoi drejtuesit e opozitës, por edhe ish-kryeministrin dhe presidentin e Republikës.

Ajo tha se opozita ka dalë sot në rrugë, sepse kanë frikë nga reforma në drejtësi.

“Është drejtësia që i tremb. Ata nuk e marrin peng Shqipërinë, nuk iu marrin dot juve, sepse do të vijojmë përpara. Me 30 qershor të gjithë Kolonjarët duhet të votojnë me qetësi ashtu sic u ka hije. Katër veta, të cilët çnuk i kanë bërë Shqipërisë nuk do guxojmë më të luajnë me fatin e saj. Vetëm Edi Rama dhe PS meriton të votohet dhe ju meritoni të qeveriseni me pasion dhe me dashuri për këtë vend”-tha Spiropali.