Kosova me mungesë të rëndësishme përballë Malit të Zi

0
19

Kosova është mposhtur për herë të parë pas 16 ndeshjesh.

“Dardanët” humbën me rezultat 5-3 në Southampton përballë Anglisë në ndeshjen e rëndësishme për fatet e kualifikimit në Kampionatin Europian.

Megjithatë, gjatë kësaj ndeshje, arbitri ndëshkoi 5 lojtarët e Kosovës me kartona të verdhë. Besar Halimi, Leart Paqarada, Fidan Aliti, Valon Berisha dhe Anel Rashkaj ishin të ndëshkuarit.

Për ndeshjen ndaj Malit të Zi, Kosovës do t’i mungojë Besar Halimi për shkak të kartonëve, ndërsa vendin e tij mund ta zërë Anel Rashkaj, i cili po kalon një moment të mirë.