Kosova merr një “ndihmë” nga UEFA për kualifikimi në Europian

0
8

UEFA ka vendosur që sistemi VAR të përdoret në ndeshjet e “Play-Offit” të Ligës së Kombeve, të cilat do të luhen në muajin mars 2020.  Kosova do të përballet me Maqedoninë e Veriut në gjysmëfinale. Kombëtarja më e re në kontinetin Europian do ta kërkojë kualifikimin në “Euro 2020” përmes Ligës së Kombeve.

“Dardanët” do të synojnë të mposhtin Maqedoninë e Veriut në gjysmëfinale të “Play-Off” dhe më pas të fitojnë edhe finalen, kundër Gjeorgjisë ose Bjellorusisë.