Kosova publikon listën e lojtarëve për Euro 2020

0
5

Shumë talent dhe lojtarë që aktivizohensi titullarë me skuadrat e tyre të klubeve. Me këtë ndërthurje, kombëtarja e Kosovës do të nisë aventurën e saj në eliminatoret e Euro 2020, ku në program ka dy ndeshjet e para të muajit mars kundër Danimarkës dhe Bullgarisë. Mediat kosovare bënë publike listën me 24 lojtarët që trajneri Bernard Challendes do të ketë në dispozicion për këto sfida. Tre janë risitë e teknikut zvicerian, që i ka dërguar ftesë mesfushorit Florent Hasani dhe ka rikthyer në ekip Bersant Celina dhe Bernard Berishën.

Portierë:
Samir Ujkani – Caykur Rizespor
Arijanet Muric – Manchester City
Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtës:
Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb
Fidan Aliti – Kalmar
Mërgim Vojvoda – Royal Excel Mouscron
Leart Paqarada – SV Sandhausen
Benjamin Kololli – FC Zurich
Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax
Mirlind Kryeziu – FC Zurich

Mesfushorë:
Florent Hasani – Diosgyor
Bersant Celina – Swansea
Valon Berisha – SS Lazio
Hekuran Kryeziu – FC Zurich
Herolind Shala – Vålerenga Fotball
Idriz Voca – FC Luzern
Besar Halimi – Brøndby
Arbër Zeneli – Reims
Milot Rashica – SV Werder Bremen
Edon Zhegrova – Basel
Bernard Berisha – Akhmat Grozny

Sulmues:
Vedat Muriqi – Caykur Rizespor
Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Ëednesday
Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb