Kosovë: 3 viktima dhe 205 raste të reja me koronavirus

0
1

Tre persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 97. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus pas testimit të 388 mostrave. mNumri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 4.512, kurse numri i rasteve aktive është 2.259. Sipas Institutit Kombetar te SHendetit P pubik edhe 61 pacientë janë shëruar nga sëmundja.