Krimi në Klos/ Deputeti i PD: Situata katastrofale e sigurisë dhe kriminaliteti i çdo niveli ia ka dalë të mundë shtetin

0
40
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Pas ngjarjes së rëndë në Klos, ku mbetën të vrarë dy persona dhe u plagos një i tretë, pas një sherri mes dy fiseve, ka reaguar deputeti i zonës, i PD, Kreshnik Çollaku.

Në një postim në rrjetet sociale, Çollaku thotë se “situata katastrofale e sigurise dhe kriminaliteti i cdo niveli ia ka dale te munde shtetin”.

Postimi i plotë: 

Ndihem thellesisht i tronditur nga ngjarja kriminale sot ne Klos.

Ne pritje te me shume detajeve sqaruese per aktin, fakt eshte se situata e katastrofale e sigurise dhe kriminaliteti i cdo niveli ia ka dale te munde shtetin.

Pasojat e ketij degradimi te shtetit te sigurise publike jane qytetaret,mjerisht ne kete rast te nje qyteti te paqte e puntor si Klosi.

Zjarr Tv Ad