Krokodili i merr jetën 44-vjeçares, mbahej si kafshë shtëpiake

0
20
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deasy Tuwo, 44 vjeçe, thuhet se vdiq kur po ushqente zvarranikun në fermën e margaritarëve ku punonte dhe ku kafsha mbahej ilegalisht. Krokodili prej 700 kg, i quajtur Merry, mendohet se i ka kafshuar krahun dhe në pjesën më të madhe të barkut të saj, gjë që i ka sjellë menjëherë vdekjen. Ngjarja tragjike ndodhi me 10 janar të këtij viti, ku trupi i saj u gjet i pajetë në rrethimin ku mbahej zvarraniku.

 

Zjarr Tv Ad