Kryemadhi akuza Ramës: Zyra jote është kupola e krimit, Tahiri degë në trungun tënd të kalbur

0
396

Në një takim me strukturat e LSI-së në Berat, kryetarja e kësaj force politike, Kryemadhi la lëshuar akuza të ashpra ndaj kryeministri Rama dhe qeverisë së tij.

‘Krimi i organizuar po uzurpon ekonominë shqiptare. Edi Rama ka rënë moralisht si kryeministër, kurse Tahiri nuk është dru i shtrembër, por degë në trungun e kalbur të Edi Ramës.’

Më tej në fjalën e saj, Kryemadhi u shpreh se Rilindja ishte një shpikje e Ramës, pasi ai kryqëzoi Partinë Socialiste me krimin.

‘Rama kryqëzoi PS-në me krimin e organizuar dhe polli Rilindjen. Çako është ushtar i krimit dhe i pari që duhet shkarkuar. Kupola krimit të organizuar është në kryeministri. Rama gëlltiti çorben e Saimirit dhe po u bie në qafe policëve të ndershëm.’ – tha ndër të tjera Kryemadhi.