Kryemadhi me senatorin e njohur amerikan: Kërkova vëmendje më të shtuar të SHBA për Shqipërinë

0
9

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pati një takim edhe me senatorin e Delaëare, Christopher Coons.

‘Me Z.Christopher Coons, Senator i Delaëare dhe stafin pata kënaqesinë të ndaja mjaft probleme çështje të brendshme në Shqipëri, por edhe disa nga argumentet më të nxehta të politikës së jashtme të rajonit tonë.

Kërkova një vemendje më të shtuar të SHBA dhe Senatit të saj për Shqipërinë .#More America in Albania#’-shkruan Kryemadhi në postimin e saj