Kryen vepra të ndryshme penale/ Policia ka vënë në p*ranga tre persona në Elbasan

0
9

Policia e Elbasanit, njofton arr*estimin e disa qytetarëve gjatë orëve të fundit.

Sipas uniformave blu, ka rënë në p*ranga një 28-vjeçar, i cili k*anoste me th*ikë babain e tij.

Nuk i ka shpëtuar p*rangave të policisë  as 33-vjeçari nga fshati Valas, i cili ak*uzohet për v*jedhje.

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e K-rimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, arr*estuan në flagrancë shtetasin: B.H., 26 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka ushtruar dh*unë fizike dhe psikologjike, si dhe ka k*anosur me mjet të mprehtë th*ikë babain e tij.

Po nga specialistët për Hetimin e K-rimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, u kap dhe u ndalua shtetasi: P.L., 33 vjeç, banues në fshatin Valas, Elbasan, pasi Gjykata e Shkallës Parë Elbasan e ka d*ënuar me 4 muaj b*urg për veprën p*enale, v*jedhja e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan , u a*rrestua në flagrancë shtetasi: E.Nj., 26 vjeç, banues në fshatin Stravaj, Prrenjas, pasi u kap nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.