Krymadhi: Rama nuk ka shans te prishi teatrin kombetare

0
7

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka sjellë sot mesazhet e marra gjatë takimeve të saj me zyrtarë amerikanë në vizitën e zhvilluar në SHBA. Kryemadhi tha në një bashkëbisedim me gazetarë se politika amerikane ka një vëmendje të re, të shtuar për Shqipërinë dhe rajonin në tërësi.

Kryemadhi gjithashtu ka mirëpritur pytjet nga gazetarët e pranishëm të cilët kanë treguar interes për zhvillimet më të fundit në vend.

Në lidhje me akuzat e opozitës për kapjen e institucioneve të drejtesisë dhe gjithashtu dhe për premtimin e berë për prishjen e teatrit kombëtarë, krymadhi tha se e gjitha kjo nuk do të vazhdojë gjatë.

Kryemadhi pranoi gjithashtu se opozita nuk i ka tanimë mekanizmat për të luftuar mazhorancën por ngritja e gjykatës kushtetuese është një hap  dhe gjithashtu informimi i ndërkombëtarëve nga opozita , për kapjen e drejtësisë nga kryeministir Rama.

 

Gepostet von Zjarr Televizion am Montag, 18. November 2019