Kukës/ Ja kush është emri fitues i primareve

0
165
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Sot demokratët kuksianë kanë votuar për kandidatin e tyre për bashkinë, i cili do të garojë në 24 shtator, në zgjedhjet e parakohshme pas skandalit seksual të Safet Gjicit.

Fituesi mes kandidadatëve demokratë pas përfundimit të numërimit të votave është,Emri Vata.

Eshtë aplikuar procesi i primareve me parimin një anëtar një votë, për përzgjedhjen e kandidatit, që do të përfaqësojë PD dhe forcat opozitare në zgjedhjet e datës 24 Shtator 2023.

Procesi i votimit filloi në orën 08:00 dhe përfundoi në orën 18.00

Emrat e kandidatëve në garë:

1- Ardian Sokol Elezi

2- Emri Haxhi Vata

3- Gëzim Beqir Shehu

4- Uran Rakip Cengu

5- Ylber Haxhi Zeneli

Zjarr Tv Ad