Kur polici është me Rilindjen/ “Favori” që përfitoi gazetari në Lushnjë

0
309
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Gazetari Agim Xhafka ka treguar historinë me një polic të Rilindjes, që i ka ndodhur afër Lushnjes. Xhafka thotë se policia e ndaloi me 100 kilometra në orë dhe ai i kishte nxjerrë pretekstin se po shkonte për intervistë në televizionin “Klan”.

Gazetari deklaron se efektivi nisi t’i verë gjobë, por sapo i tha që kishte kaluar nga PD-ja në PS ai e la të lirë dhe e këshilloi të ikë me 120 kilometra në orë që të kapte në kohë intervistën.

Historia e Agim Xhafkës:

Më ndali polici afër Lushnjës.

– Je me 100 kilometra në orë, – tha e nxori bllokun e gjobave.

– E di, e di, por e kam me ngut. Po shkoj te televizioni “Klan”. Do dal në lajme andaj.

– E pse kështu? – nisi të tallej ai.

– Po ja, kam ikur nga Foltorja e do kaloj me PS-në, – i thashë.

E pashë u bë serioz. Më pa me fouristradë dhe e hëngri. Atëherë i dhashë goditjen e fundit.

– I kap dot lajmet e orës 15 e 30?

– Me 100 jo, por me 120 kilometra në orë besoj se arrin në kohë.

– Atëherë po iki, – i thashë.

– Jepi gaz e na ndero vëlla, – më tha.

Zjarr Tv Ad