Kura natyrale që zhduk kollën dhe bronkitin, e përgatisni fare thjeshtë

1
7242

Shpesh trajtimet popullore janë më të mira se çdo ilaç, duke sfiduar mjekësinë. Për gjithë ata që kanë probleme me kollën kronike dhe vuajnë nga bronkiti, për të qetësuar fytin dhe mushkëritë, ekziston një përzierje fare e thjeshtë e cila është ilaç i vërtetë.

Ju duhen dy banane, dy lugë gjelle mjaltë dhe 350 gramë ujë i valuar. Bananet pasi t’u keni hequr lëkurën shtypini deri sa të krijohet një masë pureje dhe më pas hidhini në nj tenxhere.

Sipër tyre shtoni ujin e valuar dhe lërini bashkë për gjysmë ore. Pasi kjo masë të jetë bërë sa temperatura e ambientit shtoni dhe mjaltin.

Masën homogjene të përftuar përdoreni katër herë në ditë nga 3-4 lugë gjelle për një javë rresht dhe do të shikoni se kolla juaj do zhduket si me magji dhe bronkiti do jetë tërësisht një kujtim. Provojeni!