Kush është i plagosuri me armë në Bulqizë. Emri

0
22

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri gjatë natës së kaluar në Bulqizë. Policia thotë se rreth orës 02:40 në ambientet e një lokali në qytetin e Bulqizës, gjatë një konflikti të çastit është plagosur me armë zjarri shtetasi V.A., 41 vjeç, banues në Bulqizë, i cili ndodhet në spital aktualisht jashtë rrezikut për jetën.

Nga veprimet hetimore të kryera nga ekspert të Policisë ka rezultuar se autori i kësaj ngjarje është shtetasi I.D, 31 vjeç, banues në Bulqizë (person me precedent kriminal), i cili është larguar nga vendngjarja së bashku me shtetasin D.S. 24 vjeç.

Ngajrja, sipas policise, u shenua rreth ores 02.40 në ambjentet e një lokali në qytetin e Bulqizës. Mesohet se ka pasur nje konflikt qe policia e klasifikon te castit ne ambientet e lokalit, mes vellait te kryebashkiakut, 41 vjecarit Vangjel Alla dhe dy personave te tjere. Situata ka precipituar ne perplasje fizike dhe eshte qelluar me arme zjarri pistolete ne drejtim te Alles, duke e lene ate te plagosur.

Autori kryesor I ngjarjes eshte 31 vjecari I.D, I cili eshte larguar nga vendngjarja sebashku me bashkepunetorin e tij, nje 24 vjecar me inicialet D.S. Policia ne njoftimin per mediat ben me dije se Dani eshte nje person me precedente kriminale. Vijojn ekerkimet per gjetjen dhe arrestimin e tij. Nderkohe 41 vjecari I plagosur, vellai I kryebashkiakut Lefter Alla, mesohet se eshte ne spital, jashte rrezikut per jeten. Syri Tv mesoi detaje nga ngjarja, e ndodhur ne oret e par ate mengjesit te kesaj te merkure. Kultojme se Lefter Alla ka marre detyren e kreut te bashkise Bulqize ne 5 gusht te ketij viti, pa zgjedhjeve te 30 qershorit. Ai eshte njekohesisht kreu I PArtise Socialiste ne Bulqize. Perpara 30 qershorit kjo bashki drejtohej nga Melaim Damzi, I cili eshte daja I Lefter Alles.