Lajm i rëndë për ish-ministrin e brendshëm/ “O ba si nuk më prite?”- Ndërron jetë i ati i Saimir Tahiri

0
18
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Bashkim Tahiri, babai i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka ndërruar jetë këtë të enjte.

Lajmi është bërë publik nga vetë ish-ministri i Brendshëm, përmes një letre nga burgu, të cilët njerëzit e afërt ia kanë postuar në rrjete sociale.

Në letër Tahiri, me fjalë prekëse shpreh dhimbjen për humbjen e të atit. Postimi i Tahirit:
O Ba, si nuk më prite?

Me sa nxitim e more këtë rrugën e fundit dreqin.
Të ndritë shpirti atje lart!
Mua me bëre dhuratën më të madhe ndonjëherë, më bëre burrë.

Dhe rri i qetë andej, mos u mërzit më. Qesh e gëzohu siç bëje këtu me ne.
Sa here bëhesha gati po nuk ta thoja dot se më vinte zor, por ja po ta them tani që nuk më degjon më:

Të dua shume Ba!
Të duam të gjithë shumë shoku Bashkim.
Përgjithmonë!

Njoftim nga Familja:
Varrimi bëhet nesër datë 16 Mars, ora 11:00
Adresa: Funeral Home ALBA 2000, Rr. Dibrës 302.

Kujtojmë se Tahiri ndodhet në burg pasi u dënua nga GJKKO\me 3 vjet e katër muaj, për akuzën e shpërdorimit të detyrës, për shkak të kultivimit të kanabisit në vend gajtë drejtimit të tij të Ministrisë së Brendshme.

Zjarr Tv Ad