Lajmi Fundit/Alibeaj zbulon se kur do të shpallë kandidatët për kryetar bashkie…

0
187
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, i ftuar në studion e “Debat” nga Alba Alishani, në A2 CNN, zbuloi se javën e ardhshme do të prezantohen kandidatët për kryetar bashkie në zgjedhjet e 14 majit.

“Në vitin 2020, PD u përfshi në një proces të gjerë të identifikimit të kandidaturave. Kandidatët janë gati dhe do të nisë shpallja e tyre bashki më bashki që nga java tjetër.

Këta kandidatë janë zgjedhur nga anëtarësia e Partisë Demokratike, që është përfshirë në një proces në detaj të propozimeve dhe në një proces votimi, ku ka pasur dy komisione që bënë filtrimin dhe që shikonin çështjen e etikës”, tha Alibeaj.

Në lidhje me primaret në PD, Alibeaj tha: “Nuk është ajo anëtarësia e PD-së. Statuti i PD-së është vetëm një dhe unë nuk di që të ketë një të dytë. Shumica dërrmuese e deputetëve të PD-së qëndrojnë fort pas vlerave të kësaj partie”.

Zjarr Tv Ad