Lamtumirë Arian Daci

0
50
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Në varrezat e qytetit të Prishtinës, i është dhënë lamtumira e fundit, zëvendësministrit të Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Arian Dacit.

Pjesëmarrës ishin edhe përfaqësues të institucioneve shtetërore, bashkë me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Arian Daci humbi jetën dje në Brezovicë, derisa është goditur nga një ortek bore.

Në nder të zëvendësministrit Daci, gjatë ditës së sotme është mbajtur homazhe në hollë të Kuvendit të Kosovës dhe ceremoninë përkujtimore në Teatrin Kombëtar të Kosovës, e organizuar nga zyra e kryeministrit të Kosovës.

 

 

Zjarr Tv Ad