Legjenda braziliane sponsorizon Neymar te Interi: Nëse do shkojë atje do të …

0
13

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi ka hedhur prozhektorët e spektaklit nga Seria A.

Ylli luzitan firmosi në verën e vitit 2018 për klubin bardhezi, duke lënë Realin e Madridit për shifrën e 100 milionë eurove.

Ndërkaq, ish portieri i Interit, Julio Cesar ka sponsorizuar yllin që duhet të vishet zikaltër. Në një intervistë për kanalin “YouTube Que Partidazo”, ish fituesi i Champions League me italianët në vitin 2010 u shpreh:

Nëse Neymar do të shkonte të luante te Inter, situata do të bëhej shumë interesante. Do të kishte një derbi italian midis brazilianit dhe Cristiano Ronaldos. Në këtë mënyrë, futbolli Italian do të kthehej në qendër të gjithçkaje,” deklaroi Cesar.

40 vjeçari kaloi shtatë sezone me fanellën e Interit, ku u aktivizua në 228 ndeshje.