Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja epiqendra

0
8

Një tjetër tërmet 4.8 i shkallës Rihter tronditi Samos mëngjesin e kësaj të enjteje.

Thellësia fokale është 12 kilometra dhe tërmeti ishte 35 kilometra në verilindje të Samos. Tërmeti u ndie veçanërisht për banorët e ishujve të Cikladave.

Greqia ka përjetuar kohët e fundit një numër të madh tërmetesh, duke shkaktuar panik tek banorët e ishujve por edhe turistët.