Lëkundjet vijojnë akoma/ Epiqendra e tërmetit, nga Cërrriku shkon në…

0
4

Që prej mesnatës, lëkundjet e tërmetit vijojnë të jenë aktive në vendin tonë. Pak minuta më parë, është regjistruar një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 15 km në juglindje të Fierit.

Lëkundja ka qenë e lehtë dhe ka zgjatur pak. Ndërsa mbrëmjen e kaluar, epiqendra ka qenë në Cërrik dhe goditja më e fortë ka qenë me magntiudë 4.5 ballë por fatmirësisht nuk janë raportuar të lënduar apo dëme të tjera.