Lezhë /Përfshihet nga flakët shkolla e mesme

0
10

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në shkollën e mesme në Ishull Lezhë. Zjarri ka rënë në një zonë me shkurre dhe kallamishte, ndërsa raportohet se flakët kanë dëmtuar edhe  disa shtylla tensioni.  Policia dhe ambulanca kanë shkuar menjëherë  në vendngjarje. Dyshimet e para janë  se zjarri mund të jetë i qëllimshëm, por ende nuk ka version zyrtar për këtë. Nga flakët janë rrezikuar disa shtëpi e biznese, por fatmirësisht pa pasoja në jetë njerëzish.