Liga e Konferencës, skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët e turit të tretë

0
18
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ka përfunduar pak më parë hedhja e shortit për  turin e tretë të Uefa Conference League. Skuadrat shqiptare kanë mësuar kundërshtarët e radhës në rast kualifikimi për në turin e tretë të këtij kompeticioni.

Kështu skuadra e Tiranës në rast kualifikimi ndaj Zrinjskit do të përballet me fituesen e ciftit Tobol-Linkoln.

Skuadra e Dritës do të përballet me fituesen e SJK-së ose Lilestromit.  Ndërkohë Ballkani i Ilir Dajës nëse kualifikohet më tej do të ndeshet ndaj fitueses së ciftit Sutjeskas ose Klasvikut.

Vllaznia e nis nga turi i dytë aventurën europiane përballë rumunëve të Unuiversitatea Kraiovës dhe nëse kalon këtë skuadër  do të përballet me Zorjën.

Kurbinasit e Laçit do të përballet me fituesen e ciftit Fehervar- Kabala. Ndërsa Shkëndija në rast suksesi në turin e dytë do të përballet ndaj AIK ose Vorsklas.

Zjarr Tv Ad