Lorik Cana ngatërron emrin e Bebe Rexhës

0
35

Bebe Rexha është një nga këngëtaret me origjinë shqiptare e cila ka një karrierë të jashtëzakoshme në mbarë botën. Nuk e di apo jo por këngëtarja me origjinë shqiptare emrin e saj të vërtetë e ka Bleta Rexha.
Ajo ka postuar një video ku shihet me emrin e saj të artit të shkruar me tollubmace. Në mes komenteteve të shumtë shohim dhe atë të -sh kapiteni i kombëtares Lorik Cana. Ai i kujton këngëtares emrin e vërtetë por ka bërë një lapsus të cilin Bebe e ka kapur menjëherë dhe përgjigja ishte direkte.
“Do të thuash Blerta?”- shkruan Cana, ndërsa Bebe e korrigjon duke shkruar emrin e saktë Bleta. E siç shihet Loriku është ndjerë pak në “faj” dhe i ka dhuruar një kompliment të cilin në fakt këngëtarja e meriton. ”Në jemi shumë krenat për ty, shumë”- shkruan ish-futbollisti i kombëtares shqiptare.