Luigi Soreca jep lajmin e madh: Nga 1 korriku ZERO tarifë për ROAMING në Ballkanin Perëndimor, mjafton të keni vetëm bateri në telefonin tuaj

0
198
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ambasadori i BE-së në Shqiëpri, Luigi Soreca, ka njoftuar se duke filluar nga 1 korriku, qytetarët e Balkanit Perëndimor, përfshirë Shqipërinë, do të kenë zero tarifë për Roaming.

Ai thotë se qytetarët e rajonit duhet të kenë vetëm diçka në mendje, të mbajnë celularin të karikuar.

“Nga 1 korrik 2021 Tarifat Zero Roaming në Ballkanin Perëndimor, Përfshihet #Shqipëria! #RoamFree!

Duhet të keni vetëm një gjë në mendje: të keni bateri të plotë në telefonin tuaj. Pra, qëndroni të karikuar!

Ky projekt është financuar nga Bashkimi Evropian dhe mundësuar nga @rccint”, shkruan Soreca.

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...