Luizi fenomenal, zyrtarisht mposht edhe Edi Ramën në garën e hapur për.

0
1598
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Luiz Ejlli është padyshim personazhi më i spikatur aktualisht në Shqipëri dhe jo vetëm. Luiz Ejlli ka arritur në sërë rekordesh në vetëm 76 ditë. Nga një këngëtar i harruar është kthyer në njeriun më të klikuar të momentit.

Audienca e Top Chanelit ka arritur rekorde marramendëse vetëm në saj të Luizit. Ai padyshim është dhe arsyeja pse të gjithë ndjekin Big Brotherin.

Luizi ka arritur një sërë rekordesh ku më i spikaturi është audienca në Tik Tok ku ka kaluar shifrën e 3.7 milardë klilimeve duke u renditur si Vipi i dytë Shqiptar me më shumë klikime.
Vipi i parë më i klikuar në tik tok është Rashel Kolaneci me 4.2 miliard klikime.

Audienca e Luizit është në rritje të frikshme dhe deri në fund të Big Brotherit do kalojë këtë rekord dhe me shumë gjasa do mbetet gjatë si vipi shqiptar më i klikuar në këtë rrjet social.

Luizi gjatë qëndrimit në Big Brother ka bërë dhe një këngë dedikuar Kiarës. Kjo këngë është kthyer në hit të momentit dhe për 3 javë ka marrë 7.5 milion klikime.

Luizi shpeshher flet për instagramin ku ka pasur 200 follow ndërsa aktualisht ka kaluar në shifrën e 567 mijë ndjekësve. Kjo shifër është arritur në 76 ditë që tregon audiencën e fortë që ka ky personazh.

Ai ka kaluar edhe kryeministrin Edi Rama i cili numëron 556 mijë ndjekës në instagram.

Zjarr Tv Ad