“Manita” pa Messin, Barcelona e pathyeshme në Camp Nou

0
18
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Barcelona është rikthyer përsëri tek fitorja e këtë herë bind me rezultatin 5-2 ndaj Valencias.

Për blaugranasit mungonte dhe ylli i skuadrës, Lionel Messi i cili është i dëmtuar por që nuk përbën problem për ta.

Serinë e golave e hap talenti 16 vjeçar Ansu Fati, i cili shënoi që në minutën e 2’ me një asist të De Jong.

Nuk vonon më shumë ku në minutën e 7’ protagonistë janë përsëri dyshja Fati-De Jong por është Fati ai që asistoi për holandezin.

Në minutën e 27’ Kevin Gameiro ngushtoi rezultatin në 2-1 me të cilën mbyllet dhe pjesa e parë.

Pjesa e dytë nis me gol për Barcelonën me Pique që trefishoi rezultatin.

“Stafeta” i kalon Suarez-it i cili u aktivizua në minutën e 60’. Ai shënoi 2 gola duke plotësuar kështu “Manita” në Camp Nou.

Në minutën e 92’ Valencia shënoi golin e dytë me anë të Maximiliano Gomez, një gol që i shërben vetëm për statistikë.

Momentalisht Barcelona renditet në vendin e katërt në kuotën e 7 pikëve. Katalanasit do të ndeshen në mesjavë me Dortmund për Uefa Champions League ndërsa në fundjavë do të përballen me Villareal.