Maradona flet per skualifikimin e Messit.

0
1688

Ne nje kohe kur skuadra e barcelones e ka denuar aktin e FIFA-s ne lidhje me denimin e yllit argjentinas, legjenda e ketij vendi Diego Armando Maradona mendon totalisht te kunderten. Pas zerave qe qarkulluan se Maradona kishte ndikuar ne FIFA per te denuar “Pleshtin”, ishte vet ish ylli i kombetares argjentinase te futbollit qe ka folur ne lidhje me kete ceshtje duke i hedhur poshte menjehere keta zera. “Une vet kam qene nje nga futbollistet me te sulmuar nga FIFA ne kohen kur luaja futboll, dhe nuk kam asnje lidhje me kete ngjarje, madje mund te them qe as qe e dija fare se Messi ishte denuar. Ajo qe ndodhi ne fushen e lojes u pa nga te gjithe dhe nuk ka nevoje per koment. Prova televizive ka sherbyer edhe here tjeter per te denuar futbollistet, sic idhte edhe rasti i Ibrahimovic pak jave me pare” ka thene Maradona. Pervec ndeshjes me Bolivine Messi do te mungoj edhe ndaj Uruguait, Venezueles, dhe Perus, ai do te jete i disponushem vetem ne deshjen e fundit ne grup perballe Ecuadorit.

M.Kaso