Mazhoranca miratoi buxhetin dhe i rrëzoi 10 kërkesat, reagon Erion Braçe

0
47
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Pas shumë debatesh dhe diskutimesh sapo është miratuar buxheti për vitin 2022. Në këtë mënyrë janë rrëzuar propozimet dhe amendamentet e bëra si nga ish zv/kryeministri Erion Braçe dhe LSI-ja. Menjëherë pas kësaj, ka reaguar Erion Braçe i cili në një status në “Facebook” bën me dije se propozimet e tij që janë refuzuar janë në dëm të bujkut.

Reagimi i Erion Braçes:

Sot ne #KUVEND; LLOGARIA E #TVSH ESHTE NJE, KJO, DHE NE DEM TE BUJKUT! LLOGARIA E TAKSES KOMBETARE ESHTE NJE, KJO, DHE PERSERI NE DEM TE BUJKUT! PROPOZIMI IM QE NE FAKT ESHTE PROPOZIMI I BUJQVE NE MYZEQE, KTHEN LLOGARINE NE TE MIRE TE BUJKUT, GRUMBULLUESIT E PERPUNUESIT; DREJTPERDREJT NE FATURE, NE LLOGARINE E BUJKUT DHE PREJ QEVERISE; BARAZON SKEMEN E TVSH DHE BEN GRUMBULLUESIN EKONOMIKISHT TE INTERESUAR PER PRODHIMET E BUJKUT!

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...