Mbërrin në Tiranë ambasadorja e SHBA-së

0
24

Mbërrin në Tiranë ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim. Yuri Kim është gruaja e parë koreano-amerikane që përfaqëson SHBA në postin e një ambasadori dhe personi i parë nga territori amerikan i Guamit që shërben në një post të tillë. Pak ditë para mbërritjes në Shqipëri ambasadorja u takua me Zv.Ndihmës Sekretarin amerikan Palmer me të cilin  tema e diskutimit ishte Irani dhe tryeza politike për realizimin e reformës zgjedhore.