Mblidhet sot Këshilli Politik

0
19

Opozita e Bashkuar do të përfaqësohet në Këshillin Politik për reformën zgjedhore nga Oerd Bylykbashi, Petrit Vasili, Mesila Doda, Fatmir Mediu dhe Vangjel Dule. Ky vendim është marrë gjatë mbledhjes kreut të Partisë Demokratike me liderët e partive të tjera opozitare. Krijimi i Këshillit Politik u vendos gjatë takimit të së martës mes dy bashkëkryetarëve të komisionit parlamentar të reformës me zyrtarë të partive jashtë parlamentit.